Sefton Corporate Cup

14 July 2004

back to results index

Division 1 to 3 Results

1 div 3 Off The Rails : Hattons Model Railways 01:13:20
Peter Walsh 16:26 Keith Hatton 17:34 Michael Quarless 17:10 Chantal Quarless 22:10
2 div 1 Airbus Flyers : Air Bus Uk 01:20:51
Claire Williams 22:10 Andy Roberts 20:05 Ronnie Woods 18:53 Rob Cuncliffe 19:43
3 div 2 Hard Chore Harriers : Arena Housing Association 01:22:58
Sean McCann 19:40 James Robbins 19:54 Andy Ward 15:40 Elly Boyes 27:44
4 div 1 Sport And Wrecked : Sefton Council 01:27:50
Claire Everitt 19:40 Leon Pietrzak 21:12 Martin Sarbutts 30:18 Adam Clancy 16:40
5 div 2 The Walton Whippets : The Walton Centre 01:27:57
Paul Kinson 21:00 Corrina Kinson 27:00 Keith Griffiths 19:43 Ian Sefton 20:14
6 div 1 The Fimbles : Atkins 01:29:55
Philip Stannard 17:58 Catherine Wright 32:00 Richard Donkin 20:58 James Arrand 18:59
7 div 1 The Halewood Leapers : Jaguar Cars Ltd 01:30:42
Len Friday 20:32 Gary Dawson 22:35 Claire Mannion 25:10 Kevin Robertson 22:25
8 div 2 Head Cases : The Walton Centre 01:30:45
David Jones 24:00 Bev Hawkes 23:54 John Powell 22:01 Mike Howarth 20:50
9 div 3 Savio 2 : Savio High School 01:30:58
Matthew Cullen 20:33 Tony Packwood 21:07 Marvin Clarke 21:23 Anne Lunny 27:55
10 div 1 Leisurely Strollers : Sefton Council 01:31:55
Graham Bayliss 25:20 Marie Laing 23:30 Ken Regan 21:35 Reg Clappison 21:30
11 div 1 Yoz : Sefton Youth Service 01:33:15
Alison Bamforth 26:02 Gary Remond 20:04 Andrew Roberts 23:07 Dave Williams 24:02
12 div 3 In Form 4 : Maricourt High School 01:34:53
Shaun Back 21:31 Louise Watson 26:02 Michael Scholefield 22:25 Chris Ball 24:55
13 div 1 The Spaggie Bols : Jaguar Cars Ltd 01:35:57
Richard Allen 20:48 Colin Watt 23:20 Matt Yates 23:50 Prudonce Jones 27:59
14 div 2 De La Salle Dynamos 1 : De La Salle School 01:36:00
David Matthews 25:13 Sally Wood 28:40 Roger Cooper 22:52 Brian Middleton 19:15
15 div 1 Jaguar Joggers : Jaguar Cars Ltd 01:36:43
Sean Quinlan 23:28 Irene Langon 25:30 Andy Bevington 23:15 Euan Bell 24:30
16 div 1 Southport Coasters : Sefton MBC 01:37:53
David Taylor 22:59 Chri Dennett 22:53 Marie Rimmer 31:20 Steve Horton 20:41
17 div 2 Special FX : St Francis Xaviers College 01:38:48
Erin Denn 34:13 Mike Morgan 18:37 Steve Hope 25:40 Mike Platt 20:18
18 div 3 D S G Runners : Duncan Sheard Glass 01:39:10
Andrew Moss 25:30 Luke Clague 23:35 Pete Coleby 24:50 Emma Kershaw 25:15
19 div 2 S F Excellence : St Francis Xaviers College 01:40:16
Daniel Bowers 28:12 Mary Manning 29:57 Dave Knee 23:00 Lucas Hayhurst 19:07
20 div 2 De La Salle Dynamos 2 : De La Salle School 01:40:24
Robin Nunnery 23:59 Gaynor Edwards 31:54 Keiron Foster 24:18 Les Abbott 20:13
21 div 1 Elwood's Elite's : Sefton MBC 01:40:49
Stephen Henderson 25:01 Samantha Tunney 29:08 Paul Fraser 22:20 Garry Joyce 24:20
22 div 3 Team Chesterfield : Chesterfield High School 01:41:37
Tracey Day 26:50 Emma Jenkins 21:40 Helen Williams 27:47 Susanna Duerden 25:20
23 div 1 Arts Centre Amblers : Southport Arts Centre 01:41:45
John Sprackland 20:20 Tony Donnellan 26:24 Lesley Griffiths 33:44 Phil Jepson 21:17
24 div 3 Sav O1 : Savio High School 01:41:55
Phil Collins 25:45 Archie Devey 26:10 Dave Talbot 23:30 Clare Girvan 26:30
25 div 2 The G & T's : Grant Thornton 01:41:58
Anne Marie Deverdie 24:52 Lilian Park 29:58 Ian Rix 22:20 David Reynolds 24:48
26 div 3 Wilkins Willies : Maricourt High School 01:42:56
Kath Wilkin 26:27 Steve Naughton 24:55 Neil Lynch 25:54 Colin Philips 25:40
27 div 1 R B S I : Royal Bank Of Scotland 01:43:13
Andy Webster 24:50 Craig Sneddon 23:30 Linda Curran 29:50 Sean Smith 25:03
28 div 2 Merseymartyrs : Liverpool Echo 01:43:26
Jan Martin 30:41 Paul McQueen 21:11 Dave Nation 25:12 Brian Hodson 26:22
29 div 2 Press Gang : Liverpool Echo 01:44:14
Mike Studley 26:17 Tony Barbatt 17:44 Jane Gallagher 31:41 Alison Jarvis 28:32
30 div 3 New Frontiers (on old Legs) : Scott Wilson Liverpool 01:45:48
Robbie McDonough 26:18 Baris Turan 24:01 Nigel Foster 29:28 Sara Baugh 26:01
31 div 1 Telly Tubbies : Atkins 01:47:07
Robert Petch 24:51 Sophie Curtis 26:18 Craig White 30:42 Gavin Coure 25:16
32 div 3 Georgie Porgie Pudding And Pie : St George's Primary School 01:47:31
Madeline Roberts 28:52 Paul Kinsella 17:41 Nicola Woods 31:32 Roy Huntington 29:26
33 div 3 Pacers And Plodders : Park View School 01:48:24
Judith Adams 30:31 Phil Burke 23:41 Ruth Quick 30:31 John Buckley 23:41
34 div 2 Gateacre Crusisers : Gateacre C C School 01:48:38
Paul Coulthard 26:47 Wayne Taylor 24:17 Carrie Jennings 28:47 ian Jackson 28:47
35 div 3 The Molars : Southport House Dental Practice 01:49:05
Catherine Lapsley 25:25 Jonathan Lea 26:02 Amy Griffiths 28:44 Lisa Rimmer 28:54
36 div 2 Andy's Allstars : White Building Services LTD 01:50:15
Andy Roberts 34:51 Leila Smulders 30:15 Allan Tilbrook 24:00 Trevor Duggan 21:09
37 div 3 The Rockfords : Local Solutions 01:50:51
Colin McAuley 28:10 Sue Harrison 36:20 Steve Leftley 25:10 Conor McDaid 21:11
38 div 3 The Has Beens : GMB Trade Union 01:51:01
Liz Thornelow 31:43 Steve Carr 26:50 Glyn Thornton 26:03 Colin Webster 26:25
39 div 2 GPO Anonymous : South Sefton PCT 01:51:28
Brendan Prescott 24:57 Steve Frazier 23:37 Gena Halstead 35:40 Sarah Reynolds 27:14
40 div 2 The Tackle Team : South Sefton PCT 01:52:55
Jo McCullagh 29:49 Gareth Lewis 29:49 Johnathon Taylor 29:49 Robin Ireland 23:28
41 div 1 Library Loafers : Sefton Council 01:53:50
Andrew Farthing 27:43 Lisa Burdett 30:59 Graham Collinson 23:50 Jon Power 31:18
42 div 1 The Numpty Planning Unit : Sefton MBC 01:54:36
Joe Bickerton 25:08 Simon Carrigan 23:36 Paul Burns 32:56 Natasha Mynors 32:56
43 div 1 The K-P Nuts : Sefton MBC 01:55:30
Gareth Drury 25:35 Clayton Cunningham 31:11 Tracy Cavanagh 33:05 Frank Gibbons 25:39
44 div 2 The Whiskey Chasers : Liverpool Womens Hospital 01:55:49
Dick Webster 37:45 Paul Young 21:24 Bill Yoxall 23:02 Bernice Shaffi 33:38
45 div 2 Record Breakers : The Walton Centre 01:58:14
Louise Armstrong 30:45 Maria Forest 24:29 Claire Dainty 31:13 Trayce Thecker 31:47
46 div 1 Pinnacle Of Success : Sefton MBC 01:59:27
Norman Foster 30:12 Stephen Evans 21:35 Neil Ash 28:10 Paula Lowrey 39:30
47 div 1 Physio Four : Birkenhead & Wallasey PCT 01:59:39
Jane Sheehy 31:55 Heather Nielson 31:24 Dianne Watterson 29:50 Rachel Allen 26:30
48 div 3 Foundation Flyers : Community Foundation For Merseyside 02:00:11
Dave Roberts 30:10 Greg Hardman 28:44 Joan Ford 26:46 Tine Southern 34:31
49 div 1 Run For Your Life : Royal Liverpool Children's Hospital 02:01:01
Eddie Scraggs 22:25 Mike McCann 37:36 Jakcie Corbett 33:20 Claire Breckell 27:40
50 div 2 4 Ages of Man : Civil Service 02:01:06
Eric Lupton 26:15 Tony Smith 28:29 Gillian Ruane 33:10 Paul Monaghan 33:12
51 div 1 Don't Stop Me Now : Royal Liverpool Children's Hospital 02:02:06
Alistair Leinster 25:00 Paul Rutherford 29:30 Liz Griffiths 37:36 John Diggle 30:00
52 div 3 Sefton Strollers : Bootle Citizens Advice 02:03:04
Gary Friday 22:45 Brian Gouldson 27:49 Khaled Shalaly 36:30 Patricia Burge 36:00
53 div 1 A D Diamonds : Sefton MBC 02:03:40
Tim Morgan 25:00 Debbie Duffy 26:20 Chris Thomas 26:20 Jenny Hamilton 46:00
54 div 2 Team Pleasureland : Pleasure Land 02:03:49
Matthew Mawdesley 28:00 Gemma Cains 38:04 Mark Lee 36:14 Andy Roome 21:31
55 div 2 Neuro Sport : The Walton Centre 02:04:00
Ken Hunter 31:00 John O'Niell 31:00 Ian Delaney 31:00 Sarah Armstrong 31:00
56 div 3 Logan's Runners 2 : May Logan Healthy Living Centre 02:06:12
Tori Brand 25:40 Brenda Turnley 32:33 Frank McCay 33:50 Caroline Scott 34:09
57 div 1 The Pie Eaters : Wigan Council 02:06:45
Barbara O'Shaugnessy 35:20 Gregg Scott 31:31 Claire Greenwood 33:25 Brian Strettle 26:29
58 div 1 Wigan Wanderers : Wigan MBC 02:08:20
Stephen Higham 26:29 Zenal Vattev 27:43 Claire Dutton 39:50 Eleanor Richardson 34:18
59 div 1 Warlow Warriors : South Sefton PCT 02:10:11
Cathy Warlow 31:00 Julie Scott 33:03 Janet Atherton 33:03 Elizabeth Kay 33:05
60 div 1 Redgate Runners : Sefton CFS 02:11:16
Catrin Roberts 32:12 Margaret Asquith 32:14 Mari Cunliffe 33:25 Sue Campbell 33:25
61 div 1 Why Us! : Sefton Social Services 02:12:50
Martin Murphy 31:45 Lorraine Berry 38:45 Bob McConnell 30:35 Peter Patterson 31:45
62 div 1 Investment Boys : Sefton MBC 02:14:40
John Harris 27:30 Arthur Piet 24:20 Brain Jacobson 24:50 A Owens 58:00
63 div 3 The Blue Barrons : Barron Independent Mortgages 02:15:16
Claire Middleton 35:47 Tom Jennings 39:11 Simon Bushell 29:12 Shirley Miller 31:06
64 div 2 Maghull 40 Min Milers : Sefton Youth Service 02:15:49
Danny Newell 34:43 Angie Martin 34:43 Rachel Clarke 31:40 James Mealing 34:43
65 div 1 Wouldn't, Shouldn't, Couldn't and Can : South Sefton PCT 02:18:04
Sandra McKenna 45:28 Lyn Eden 31:17 Richard Shearer 15:51 Nicola Gelling 45:28
66 div 2 All Brain No Grain : The Walton Centre 02:18:05
Jane Findlay 27:17 Sarah Waters 24:48 Mike Lynch 44:00 Sarah Culshaw 42:00
67 div 1 We Will Get There One Day : Sefton MBC 02:18:51
Steve Devine 29:01 Idris Bapu 39:02 Elliout Laughton 28:48 Helen Gardner 42:00
68 div 3 Hutchies Girls : Sefton Social Services 02:27:02
Ashley Hutchinson 32:40 Susan Sutton 34:17 Tina McLoughlin 33:24 Rosie Caines 46:41
69 div 2 Karl's Krackers : White Building Services LTD 02:28:51
Karl Roberts 38:00 Linda Jackson 38:00 Steve Bland 34:51 Gidion Mtyiri 38:00
70 div 3 Dangerous Diva's : Hightown Village Surgery 02:29:00
Karen Bright 38:00 Sam Wordsworth 38:00 Pauline Kane-Needham 35:00 Linda Stanley 38:00
71 div 1 RROTT : Sefton Council 02:30:00
Eddie Byrne 32:00 Audrey Forkings 24:00 Pauline Regan 47:00 Sheila McGuiness 47:00
72 div 1 Haywood's Heroes : Sefton Metropolitan Borough Council 02:30:42
Graham Haywood 47:15 Steve Sheridan 30:00 Craig Galloway 43:22 Melissa Stark 30:05
73 div 3 All Saints : St Winifride's & St Richard's Primary School 02:32:32
Lousie Taggart 30:03 Lynne Hughes 44:54 Catherine Quirk 44:54 Tricia Spofforth 32:41
74 div 1 The Young Ones : Sefton MBC 02:36:53
Paul Fagan 31:12 Corole Sullivan 28:09 Barbara McIntyre 48:50 Vincent McIntyre 48:42
75 div 1 Roy's Rovers : Sefton MBC 02:36:57
Roy Williams 33:00 Lyn Bowker 58:19 Laura Owens 40:52 John Rice 24:46
76 div 1 Cathy Come Home : Sefton MBC 02:38:00
Louise Wallace 32:06 Kathy Kelly 51:54 Cathy Breslin 39:00 Cathy Plank 35:00
77 div 1 The Aging Crew : Sefton MBC 02:39:39
Geraldine Griffiths 41:11 Margaret Tartt 49:08 Christopher Heggarty 30:20 Brain McGowan 39:00
78 div 1 Dickie's Cheeky Girls : Sefton Council 02:39:49
Richard Felton 20:47 Chris Chubbs 52:00 Dan Grice 43:40 Alison Crosby 43:22
79 div 1 The Old Ones : Sefton MBC 02:41:46
Brian Churchill 36:10 Ian Ingham 34:15 Jackie Morgon 48:05 Claire Pink 43:16
80 div 1 The Fantastic Four : Sefton MBC 02:43:23
Joe Steele 22:00 Gill Beard 49:23 Christine Ruane 46:00 Alex Blundell 46:00
81 div 1 Bootle Stadium Yoz : Sefton Youth Service 02:46:12
Darren Atkinson 55:30 Diane Middleton 35:02 Clare Lowthian 40:40 Brian Caulfield 35:00
82 div 1 Mikes Mumblers : Sefton Council 02:46:32
Scott Stevens 29:17 Janice Stevens 45:45 Andrew Walker 45:45 Vena Walker 45:45
83 div 3 DSG Dynamos : Duncan Sheard Glass 02:47:26
Paul Brash 37:56 Gay Brewer 53:44 Sue McNiece 37:50 Catherine Rimmer 37:56
84 div 1 The Chequers : Sefton MBC 02:49:16
Andrea Cook 46:00 Joanne Ruane 46:00 Kathryn Evans 41:00 Annie Whitfield 36:16
85 div 1 The Old Cronies : Sefton MBC 02:50:33
Lynn Clinton 43:14 John Dennis 34:28 Janis Baccino 48:04 Sherri Ross 44:47
86 div 3 DSG Darlings : Duncan Sheard Glass 02:51:08
Sheelagh Wozniak 53:44 Tracy Green 39:46 Claire Nicholson 37:52 Anne Williams 39:46
87 div 1 Running People : Sefton PCT 02:59:31
Helen Devling 44:13 Janet Delve 50:30 Rhys McDonnell 34:18 Adrienne MacDonald 50:30
88 div 1 The Library Flyers : Sefton Council 03:01:38
Angela Worth 47:43 Anne Hilton 47:43 Christine Hall 47:43 Steve Deakin 38:29
89 div 1 Ray's Angels : Sefton MBC 03:02:27
Ann Strong 36:16 Linda Chapman 49:23 Jane Cassidy 48:24 Ray Malone 48:24
90 div 1 Spencer's Sprinters : Sefton Council 03:05:28
Viv Spencer 43:46 Simone Henson 49:40 Ina Makins 42:52 Mark Shaw 49:10
91 div 1 The Jogging Bottoms : Sefton Council 03:06:26
Pat Swift 48:21 Brenda Harcombe 48:21 Christine Daly 45:54 Pauline BeyerKay 43:50
92 div 1 Rich's Ange;s : Sefton Council 03:07:50
Rich Langton 35:02 Jayne Anderson 52:24 Margaret Jolley 52:24 Brenda Jones 48:00
93 div 3 Logan Runners : May Logan Healthy Living Centre 03:09:56
Frank McCay 33:50 Debbie Storey 52:02 Gail Keithley 52:02 Chris Greedus 52:02
94 div 1 The Ladies : Sefton MBC 03:12:00
Ann Unsworth 50:00 Georgina Priddey 46:00 Pauline Cartlidge 50:00 Sandra Ganmom 46:00
95 div 3 Pegasus : St Winifride's & St Richard's Primary School 03:12:04
Lyn Newham 35:08 Laura Hodgkiss 37:50 Margiret Dooley 59:33 Kim Tomlinson 59:33
96 div 1 The Crme De La Crem : Sefton Council 03:15:16
Thelma Jones 48:49 Graham Moores 48:49 Maurice Watson 48:49 John Cottom 48:49
97 div 1 OTT'S : Sefton MBC 03:22:20
Beatrice McIntosh 50:10 Deanne Barrow 51:00 Claire Baker 51:00 Marylin Porter 50:10
98 div 1 Re-Enablement South : Sefton Social Services Sefton MBC 03:25:19
Caroline Holmes 47:23 Gill Fairbrother 55:16 Joan Kelly 47:23 Denise Nicol 55:17
99 div 3 BCAB Flyers : Bootle Citizen Advice Bureau 03:27:18
Eric Alfonso 60:00 Andy Potter 49:02 Ray Hesketh 49:15 Joan Carton 49:01
100 div 3 The Tena Ladies : Fazakerley High School 03:38:00
Tracey Cunningham 54:30 Anne Doyle 54:30 Marylin Watson 54:30 Bernadette Jones 54:30

Family, Friends, and Charity Division

1 div 4 The Future ABA Champions : West Wirral Boys Club 01:33:58
Jordan Oakley 26:00 Philly Smith 26:30 Jamie Tollerton 20:08 Jay Rutherford 21:20
2 div 4 Really Clever Nurses : Willowbrook Hospice 01:37:00
Wendy Forshaw 22:30 Dave Forshaw 25:20 Frank Murphy 24:50 Alan Barton 24:20
3 div 4 Sams Striders : Family Friends & Charity 01:37:43
P Wainwright 19:51 D Roscoe 26:00 A Smith 24:09 S Roscoe 27:43
4 div 4 3 Buds & Half A Lager : Family Friends & Charity 01:38:55
Stephen Daw 21:19 Brian Parkes 22:36 Paul Jones 26:20 Erica Sweeney 28:40
5 div 4 Crosby Team Macmillan : Family Friends & Charity 01:41:29
John Baldwin 31:11 Andrew Baldwin 26:06 Jenny Rawsthorne 22:06 Jeff Rawsthorne 22:06
6 div 4 Liverpool City Slickers : Liverpool City Council 01:42:07
David McElhinney 23:04 Sarah Parr 29:55 Sarah Vasey 28:34 Adam McElhinney 20:34
7 div 4 Ultra Double Despicables : Hattons Model Railways 01:44:43
Richard Davies 25:30 Peter Warburton 19:20 Simon Rigden Harden 23:30 Christine Hatton 36:23
8 div 4 The K O Specialists : West Wirral Boys Club 01:46:11
Kieraner Fisher 28:10 John Humpreys 26:30 Robert Kershaw 27:30 Graeme McGinty 24:01
9 div 4 Running Squadron : Family Friends & Charity 01:50:55
Dave Burrell 20:12 Lynn Cain 26:05 Neil Balmforth 27:25 Kim Smith 37:13
10 div 4 FSU A team : Family Support Unit 01:52:21
Dan Thomas 23:15 Victoria Sherloff 30:18 James Morgan 35:33 Mike Sutton 23:15
11 div 4 Universally Challanged : St Helens College 01:52:33
Neil Wood 28:02 Keith Daw 26:39 Roy Pierce 25:52 Denise Smith 32:00
12 div 4 FSU B Team : Family Support Unit 01:53:35
Mark Standing 26:52 Gemma Gresty 27:30 Philip Dawson 35:33 Dean Robinson 23:40
13 div 4 Cars : Carrs Associates 01:55:03
Bill Jacklin 27:52 Gill Jacklin 27:17 Joe Jacklin 28:54 Lauren Jacklin 31:00

Incomplete Teams


div 1 Nac Yoz : Sefton Youth Service
Vinny Mc Poland 00:00 Noleen Donnelly 00:00 Paul McAteer 00:00 Katy Forster 00:00

div 1 Q-Z Globetrotters : Sefton MBC
Louise Thompson 00:00 Elaine Rower 00:00 Tom Murphy 00:00 Jo Steele 00:00

div 1 Stepehen Henderson : Sefton Council
John Hughes 00:00 George Gee 00:00 Debbie Jones 00:00 Michelle Wainwright 00:00

div 4 A Cigar Is Just A Cigar : The Walton Centre
Gus Baker 00:00 Steve Rene 00:00

div 3 Four Tennents : Fazakerley High School
Neil Badger 00:00 Chris Sproat 00:00 Wendy Torley 00:00 Rachel Turner 00:00

div 3 Runners : The Mersey Partnership
Carolyn Houghton 00:00 Dave Moorcroft 00:00 Lee Silk 00:00 Debbie Green 00:00

div 2 Fab Four : Knowsley Housing Trust
Steve Gow 00:00 Richard Cronin 00:00 Frances winter 00:00 Jamie Sowler 00:00

div 1 Ladies What Lunch : Sefton MBC
Dot Forester 00:00 Christine Howley 00:00 Linda McBride 00:00 Patricia Higgins 00:00

div 1 Merurial Mertons : Sefton MBC
Lynn Atkinson 00:00 Mike Mooney 00:00 Susan Linsey 00:00 Peter McClinskey 00:00

div 1 BLC Yoz : Sefton Youth Service
Lynsey Moran 00:00 Danny Hopkins 00:00 Paul Tritton 00:00 Sean Crossey 00:00

div 4 The Boeps : Q Data
Deon Killan 00:00 Justin Heaney 00:00 Anthony Rudovsky 00:00 Eaton Kohl 00:00

div 4 Warwick Crocks : Family Friends & Charity
Terry McFarlane 00:00 Ann McFarlane 00:00 Anthony O'Brien 00:00 Jon Blackburn 00:00

div 4 Three Men And A Maybe : Family Friends & Charity
Guiseppe Alfonso 00:00 Phil Charles 00:00 Rudi Alfonso 00:00 Cathy Alfonso 00:00

div 1 HMU's Too Fast For U's : Sefton MBC
Chris Hegarty 00:00 Michelle Wood 00:00 Andrew Spencer 00:00 Roy Carroll 00:00

div 1 Sensible Drinkers : Sefton MBC
R Perret 00:00 K Beirne 00:00 R Parker 00:00 G McKeating 00:00

div 3 the Favourites : Fazakerley High School
Neil Murphy 00:00 Chris Kinsella 00:00 Dennis Roberts 00:00 Jill McKenzie 00:00

div 3 Race You To The Pub! : Fazakerley High School
Dave Revell 00:00 Sue Russell 00:00 Marie Barlow 00:00 James Walshaw 00:00

div 3 Les Couilles Du chein : Fazakerley High School
Marie O'Brian 00:00 Joanne Trewick 00:00 Andy Roberts 00:00 Julie Masterson 00:00

div 1 Dunes : Sefton Youth Service
Katy Honds 00:00 Hannah Furmedga 00:00 Joe Steel 00:00 Lucy Weights 00:00

div 1 41 Toes : Jaguar Cars Ltd
Aidan Murrell 00:00 Duncan McDermott 00:00 Martin Rudd 00:00 Mel Wildman 00:00

div 4 Road Runners : Mouchel Parkman
Mark Clements 00:00 James Howe 00:00 Lee Harte 00:00 Pete Tomlinson 00:00

div 2 All The Gear But No Idea : The Walton Centre
Pat Eccleston 00:00 Lee Radford 00:00 Sharon Aston 00:00 Michaela Davitt 00:00

div 1 Bryant 5 : Sefton MBC
Louise Kearney 00:00 Vicky Charity 00:00 Emma Foster 00:00 Val Standish 00:00

div 3 Runners 2 : The Mersey Partnership
Sue Hamilton 00:00 Tracy Mawson 00:00 Paul Mullins 00:00 Anita Williams 00:00

div 2 Gateacre Gallopers : Gateacre C C School
Graham Corns 00:00 Owen Mayne 00:00 Christina McReynolds 00:00 Paul McManniman 00:00

div 1 Turbo's Overpayment Monkees : Sefton MBC
Deborah Jean whitley 00:00 Matthew Jordan 00:00 Joe Steele 00:00 Gillian Beard 00:00

div 4 Netherton Feelgood Factory : Netherton Feelgood Factory
Peter Kincart 00:00 Rena Hardy 00:00 Mary Stanley 00:00 Marie Rice 00:00

div 4 Tornado's : J M Motors
Andrew Tudor 00:00 Jay Miotti 00:00 David Lovelock 00:00 Carol Howe 00:00

div 3 Pink Flamingo's (Subs) : Fazakerley High School
Peter Fitzpatrick 00:00 Laila Murphy 00:00 Laura Murray 00:00 Emma Helm 00:00

div 1 Wrexham Wannabees : Wrexham County Borough Council 00:00:00
Berverley Larkins 30:34 Louise Hughes 30:34 Steve Jenkins 00:00 Peter Brand 00:00

div 4 Runners United : Family Friends & Charity 00:00:00
Sharon Doyle 36:04 Robert Tyrer 24:00 Dave Mercer 00:00

div 1 Walk Don't Run!!! : Sefton Social Services 00:00:00
Cheryl Povell 47:25 Eileen Brannigan 43:12 Roma Harvey 00:00 Irene Gardner 46:10

div 3 Old Roan Racers : Old Roan Dental Practice 00:00:00
Anthony Coyne 32:48 Victoria Cullen 31:09 Suzy Start 51:10 Janet Pursglove 00:00

div 2 Medical Wrecks : The Walton Centre 00:00:00
Sarah Culshaw 00:00 Stephanie Cooke 40:12 Helen Illingworth 40:12 Mike Dutty 00:00

div 1 Gone 2 HMU : Sefton MBC 00:00:00
Brian Harrison 52:06 Phil Hutchinson 00:00 Anita Peters 33:59 Joanne Harper 40:29

div 4 The One And Only : Family Friends & Charity 00:00:00
Jayne Wilson 44:35

div 3 Under Achievers : St Winifride's & St Richard's Primary School 00:00:00
Karen Allen 55:15 Margot Clarke 00:00 Christine Hearne 26:04 Danielle Anderla 38:25

div 2 The Swift Half : Liverpool Womens Hospital 00:00:00
Maureen Richards 28:02 Ann Ford 35:00 Sue Tippin 28:02 Erica Mahoney 00:00

div 1 Personnel Plodders : Wrexham County Borough Council 00:00:00
Samantha Brousas 33:51 Lyn Everall 33:51 Nigel Lawrence 37:38 Jerry O'Keefe 00:00

div 4 Mohamed Yakub Kholasi : Family Friends & Charity 00:00:00
Mohamed Yakub Kholasi 25:26

div 4 Head Liners : Family Friends & Charity 00:00:00
Eddie Pugh 21:30 Linzi Brussels 24:57

div 3 Everybody Working Fast : Hattons Model Railways 00:00:00
Peter Warburton 00:00 Billy Hargreaves 00:00 John Houghton 24:05 Karen Dalby 00:00

div 3 Dynal Dynamos : Dynal Biotech 00:00:00
Tim Dickenson 15:15 Morten Gammelsaeter 18:38 Andrew Van Beek 18:20 Gail Eakins 00:00

div 2 Arena Athletic : Arena Housing Association 00:00:00
John Smither 23:50 Dave Sneade 24:50 Eddy Weston 00:00 Sharon Kenny 00:00

div 3 Savio 4 : Savio High School 00:00:00
Sue Reeve 33:40 Jamie Heighway 27:50 Steve Burrows 00:00 Iain Chambers 00:00

div 1 Yoz 2 : Sefton Youth Service 00:00:00
Eric Hughes 28:10 Andy Healy 25:18 Kirsty Murphy 00:00 Maria Seaner 00:00

div 3 Die Hards : St Winifride's & St Richard's Primary School 00:00:00
Colette O'Regan 55:15 Paula MCGorkin 00:00 Helen Kendall 59:33 Helen Fleming 55:15